XXV Niedziela zwykła – 18. 09. 2016 r.

18 września 2016, godz.1941
  1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    • Środa: Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
    • Piątek: wspomnienie Św. o. Pio z Pietrelciny
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna: w poniedziałek od godz: 1600 do 1700 i w sobotę od godz: 900 do 1000. W sprawach pilnych np. pogrzeb, proszę o kontakt
    po wieczornych Mszach Świętych.
  4. W dniach 23/24 września będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę. Wyjazd dla osób uczestniczących w tej pielgrzymce będzie miał miejsce o godz: 1600 z przystanku autobusowego koło ronda.
  5. Informacja dla narzeczonych, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 30 września w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Dziękuję wszystkim kapłanom za przybycie na naszą Uroczystość, dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie procesji eucharystycznej, dziękuję dzieciom za sypanie kwiatków oraz serdecznie dziękuję rodzinom z Zabłota za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą Uroczystość Odpustową.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: Nowe Życie, w którym przeczytamy m.in.: jak wychowywać dzieci i młodzież w/g Ewangelii, jak dobrze przeżyć Sakrament Pojednania oraz o przesłaniu jakie zostawił nam Papież Franciszek po Światowych Dniach Młodzieży. A w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: czy Polacy mieszkający w Anglii mają się czego bać? Reportaż z Harlow, gdzie niedawno zamordowano naszego rodaka, czym są świeckie instytuty życia konsekrowanego oraz jak w Czechach bronią życia dzieci nienarodzonych, natomiast w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach oraz o tym jak rodziny z Dolnego Śląska zaszczepiają oazowy charyzmat w Azji i Afryce.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszej parafii życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.