XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019 r.

20 września 2019, godz.2230
    1. Przeżywamy dziś 25 Niedzielę Zwykłą. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
    2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna zarówno w poniedziałek jak i w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
    3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas 3, które przygotowują się w tym roku do przyjęcia Sakramentu I Komunii Św., w poniedziałek tj. 23 września – tu w kościele – po wieczornej Mszy Św. czyli o godz. 18.30. Natomiast w czwartek tj. 26 września na spotkanie po wieczornej Mszy Św. zapraszam rodziców młodzieży klas 8, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę rodziców, aby obecność na tych spotkaniach potraktowali jako obowiązkową.
    4. Zapraszam do udziału w pielgrzymce autokarowej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd na pielgrzymkę w czwartek 3 października o godz. 14.00 z przestanku przy rondzie. Koszt 35 złotych. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii po Mszach Świętych oraz w tygodniu po wieczornych nabożeństwach. Ilość miejsc ograniczona.
    5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
    6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tadeusz Błądek, zam. Kostomłoty i Paulina Kubicka, zam. Nowa Ruda – zapowiedź trzecia.
    7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.