XXV Niedziela Zwykła 24. 09. 2017 r.

23 września 2017, godz.2147
  1. Dziś przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: bł. Władysława z Gielniowa, Środa: Św. Wincentego a Paulo, Czwartek: Św. Wacława, Piątek: Św. Aniołów Michała, Gabriela i Rafała, Sobota: Św. Hieronima.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  4. W najbliższą sobotę będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Wspólnoty Żywego Różańca do Barda Śląskiego. Osoby, które się zapisały na tę pielgrzymkę, proszone są dostarczenie swojego nr PESEL oraz uiszczenie opłaty 25 zł. Wyjazd autokarem w przystanku autobusowego koło ronda w sobotę o godz. 8.15, a powrót przewidziany jest około godz. 16.00.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się w tym roku do przyjęcia Sakramentu I Komunii Św., w poniedziałek tj. 25 września – tu w kościele – po wieczornej Mszy Św. czyli o godz. 18.30. Natomiast w czwartek tj. 28 września na spotkanie po wieczornej Mszy Św. zapraszam rodziców młodzieży, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę rodziców, aby obecność na tych spotkaniach potraktowali jako obowiązkową.
  6. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Za tydzień w Niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, a więc miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam wiec bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec będziemy odmawiać codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 , a w Niedzielę o godz. 16.30. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestniczenia w tych nabożeństwach dzieci i młodzież, szczególnie dzieci które przygotowują się do Sakramentu I Komunii Św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  8. Wybiegając w przyszłość, 14 października odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Tegoroczne hasło brzmi: „Słuchaj Jadwigi”. Rozpoczęcie pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 14 października 2017 r. o godz. 6.00, zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym. Z tej okazji jest organizowany autobus dla uczestników tej pielgrzymki, zapisy i szczegóły dotyczące tego wyjazdu u p. Grażyny Błądek.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni wciąż trwają w wierności „w dobrej i złej woli”, oraz o tym, że pod Bełchatowem powstaje najgłębsze jezioro w Polsce. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o wrocławiance, patronce Europy Edycie Stein, oraz o obchodach tegorocznego Dnia Papieskiego i Fundacji „Dzieło nowego Tysiąclecia”.
  10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.­