XXVI Niedziela Zwykła 01. 10. 2017 r.

30 września 2017, godz.2132
  1. Przeżywamy 26 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, a więc po Mszy Świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Aniołów Stróżów, Środa: Św. Franciszka z Asyżu, Czwartek: Św. Faustyny Kowalskiej, Sobota: Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. Dziś rozpoczynamy październik, a więc miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. w piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30, a po niej różaniec o godz. 17.30 i wieczorna Msza Święta godz. 18.00.
  7. Msza Święta w Zabłociu oraz odwiedziny chorych będą miały miejsce w najbliższą sobotę tj. 7 października o godz. 7.30.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które w tym roku przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Również w przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów naszego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00. Tradycyjnie w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności, o tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje, oraz o nowo powstającym prawie dotyczącym pochówków. Na stoliku jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, który poświęcony jest naszemu regionowi. Można w nim przeczytać, z jakimi problemami boryka się Dolny Śląsk, co stanowi jego potencjał oraz skąd wzięła się nazwa „Śląsk”. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.