XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

28 września 2019, godz.2020
  1. Przeżywamy dziś 26 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Hieronima, Wtorek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Środa: Św. Aniołów Stróżów, Piątek: Św. Franciszka z Asyżu, Sobota: Św. Faustyny Kowalskiej.
  3. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. Już we wtorek 1 października. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
  4. Zapraszam więc bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec będziemy odmawiać od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
  5. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy pamiętać w naszych modlitwach o studentach i pracownikach naukowych uczelni wyższych.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  8. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca, a więc Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  9. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.