XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018 r.

29 września 2018, godz.2250
  1. Przeżywamy dziś 26 Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Wtorek: Św. Aniołów Stróżów, Czwartek: Św. Franciszka z Asyżu, Piątek: Św. Faustyny Kowalskiej.
  3. Już jutro rozpoczynamy miesiąc październik, a więc miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw. Zapraszam więc bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec będziemy odmawiać od poniedziałku do soboty (oprócz wtorku) o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam do uczestniczenia w tych nabożeństwach dzieci i młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  6. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca, a więc Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  7. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Dnia 1 października, tj. jutro w poniedziałek zapraszamy na akcje krwiodawstwa w naszej miejscowości. Miejsce spotkania to parking przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Od godz. 8.15 rozpocznie się rejestracja dawców.
  12. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Jadwiga Czworowska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.