XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2019 r.

6 października 2019, godz.0003
  1. Przeżywamy dziś 27 Niedzielę Zwykłą.
  2. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: N.M.P. Różańcowej.
  4. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy od poniedziałku do soboty (oprócz wtorku) o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę.
  6. W najbliższy czwartek tj. 10 października zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u o godz. 18.30. Proszę też mieć ze sobą 50 zł jako zadatek na poczet przygotowywanych strojów.
  7. W przyszłą Niedzielę wypada 13 października, a więc nasze ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie (wyjątkowo w tym dniu) po Mszy Świętej odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Lilianny Krycińskiej. Przed Mszą Świętą będzie możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
  8. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzona też będzie zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  9. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.