XXVIII Niedziela zwykła – 09. 10. 2016 r. Dzień Papieski

8 października 2016, godz.1957
  1. Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia. Uczniowie naszego Gimnazjum w Kostomłotach serdecznie zapraszają na program słowno-muzyczny przygotowany z tej okazji. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Św. o godz. 12.00. Tradycyjnie dzisiaj jest też przeprowadzana zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Trwamy w miesiącu październiku, a więc miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz: 17.30 , a w Niedzielę o godz: 16.30
  5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca października i nasze comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie – ostatnie w tym roku. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. i wyjątkowo w tym dniu różaniec odmówimy po Mszy Św., a potem w procesji wraz z figurą Matki Bożej wyruszymy dookoła naszego kościoła. Przed Mszą Św. będzie możliwość nabycia okolicznościowych świec, które będą nam towarzyszyły podczas odmawiania różańca i naszej procesji. Koszt takiej świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł. Bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii przed Mszą Św. sióstr z Żywego Różańca, które pomogą nam w rozprowadzaniu tych świec przed wieczornym nabożeństwem.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu w poniedziałek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 9.00 do 10.00.   W sprawach pilnych np. pogrzeb, proszę o kontakt po wieczornych Mszach Świętych.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie”, który zajmuje się rolą świeckich w Kościele. W archidiecezji wrocławskiej rozpoczyna się Rok Jadwiżański związany z 750-leciem kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. „Nowe Życie” pragnie pomóc swoim czytelnikom w duchowym i intelektualnym przeżywaniu tego czasu. Do pisma dołączony jest dodatek w postaci Modlitewnika do św. Jadwigi. Ponadto w numerze rozpoczyna się nowy cykl autorstwa ks. Mariusza Rosika„Ziemia Święta w pytaniach” oraz o rozumieniu Cudu eucharystycznego w Legnicy, prekursorkach kultu Miłosierdzia Bożego oraz złotej róży ofiarowanej przez papieża Franciszka na Jasnej Górze. Natomiast w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: o wychowawczej roli „klapsa” w życiu dzieci, o narodowej pokucie, która będzie miała miejsce 15 października na Jasnej Górze, oraz o pielgrzymce Papieża Franciszka do Gruzji. A w naszym wrocławskim dodatku: o zbliżających się obchodach Jadwiżańskich w Trzebnicy, o czasie płaczu i czasie radości – czyli historia tych, którzy uczestniczyli w zsyłce na Sybir oraz o klubie dla żon – czyli o formacji kobiet, która z roku na rok zyskuje coraz to większą popularność.
  9. Bardzo miło jest mi poinformować wszystkich naszych parafian, gości i dobrodziejów, że mamy swoją parafialną stronę Internetową. Można więc już od dziś śledzić to wszystko, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej w tej właśnie rzeczywistości wirtualnej. Na stornie tej będą umieszczane intencje, ogłoszenia oraz aktualne sprawy, wiec będzie to doskonała okazja do tego, aby być na bieżąco z tym wszystkim, co dzieje się u nas w parafii i nie tylko. Zachęcam zatem bardzo serdecznie do odwiedzenia naszej strony. Adres, który trzeba wpisać, aby dostać się na tą stronę, jest umieszczony w gablocie przed wejściem do kościoła.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.