XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019 r. – Niedziela Papieska

13 października 2019, godz.0636
  1. Przeżywamy dziś 28 Niedzielę Zwykłą. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz tej Fundacji.
  2. W dzisiejszą Niedzielę wypada 13 października, a więc nasze ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a później wspólnie (wyjątkowo w tym dniu) po Mszy Świętej odmówimy różaniec i przejdziemy procesją Fatimską wokół naszego kościoła.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Małgorzaty Marii Alacoque, Wtorek: św. Teresy od Jezusa, Środa: Św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej, Czwartek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, Piątek: Św. Łukasza Ewangelisty.
  4. W poniedziałek obchodzimy doroczny Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty ogarniamy naszą modlitwą i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy Świętej.
  5. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 (oprócz wtorku), a w Niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.
  6. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  7. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  9. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych ministrantów – czyli Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  10. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, za tydzień przeprowadzone będzie liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję wszystkich w najbliższym czasie.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.