XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017 r.

14 października 2017, godz.2010
  1. Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, dziś przeprowadzone będzie licznie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję nas wszystkich w przyszłą Niedzielę.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jadwigi Śląskiej, Wtorek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, Środa: Św. Łukasza Ewangelisty, Piątek: Św. Jana Kantego, Sobota: Bł. Jakuba Strzemię.
  4. Trwamy w miesiącu październiku, a więc miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie (oprócz wtorku) od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. W przyszłą Niedzielę, tj. 22 października, będzie przeprowadzona przykościelna zbiórka do puszek na Misje oraz na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  6. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  7. Na dzień 1 Listopada będzie możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta, a w dni powszednie warto u nich robić zakupy, oraz dlaczego atrybutem Św. Jadwigi są buty i co miał z tym wspólnego jej spowiednik? Zachęcam do lektury czasopisma.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.

Ks. Rafał Kupczak                                                                                                          Proboszcz