XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski

13 października 2018, godz.2152
  1. Przeżywamy dziś 28 Niedzielę Zwykłą.
  2. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej okazji w imieniu swoim i uczniów naszego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Kostomłotach serdecznie zapraszam na program słowno-muzyczny. Program ten zostanie zaprezentowany w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00. Tradycyjnie dzisiaj prowadzona jest też zbiórka do puszek na wsparcie stypendialne młodych uzdolnionych ludzi, którzy kształcą się w ramach projektu „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Teresy od Jezusa, Wtorek: Św. Jadwigi Śląskiej, Środa: Św. Ignacego Antiocheńskiego, Czwartek: Św. Łukasza Ewangelisty – Święto, Sobota: Św. Jana Kantego.
  4. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty (oprócz wtorku) o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  6. Przypominam, że zgodnie z decyzją Rady Parafialnej od dnia 1 listopada bieżącego roku składka na fundusz remontowo-budowlany zostanie zwiększona o 5 zł. i będzie wynosić 15 zł od rodziny. Spowodowane to jest zmianą w organizacji sprzątania kościoła, który od przyszłego miesiąca będzie sprzątany tylko przez jedną wyznaczoną osobę. W zawiązku z tym zlikwidowany będzie tzw. zeszyt sprzątających rodzin. Przy tej okazji na prośbę Rady Parafialnej i mojej bardzo proszę osoby chętne do pomocy przy zbieraniu składek o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach Świętych.
  7. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  8. Na dzień 1 Listopada będzie też możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Msze Święte zbiorowe zostaną odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  9. Informacja dla rodziców i uczniów kl. 8 naszej Szkoły Podstawowej. Po konsultacji z Wydziałem Katechetycznym naszej Kurii Metropolitalnej oraz mojej decyzji uczniowie tych klas przystąpią w tym roku szkolno-katechetycznym do Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły dotyczące tego przygotowania zostaną przekazane uczniom na katechezie szkolnej.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest wrześniowy nr Nowego Życia.
  12. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, za tydzień przeprowadzone będzie licznie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. O wynikach tego badania poinformuję wszystkich w najbliższym czasie.
  13. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.