XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019 r.

26 października 2019, godz.2220
  1. Przeżywamy dziś 30 Niedzielę Zwykłą. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Piątek: Uroczystość Wszystkich Świętych, Sobota: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  3. W czwartek zapraszam bardzo serdecznie na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła. Z racji zmiany czasu różaniec odmawiamy od jutra o godz. 16.30. Również od jutra Msze Św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 17.00.
  4. Bardzo proszę, aby w środę na nasze nabożeństwo różańcowe dzieci, które uczestniczyły w tegorocznym różańcu, przyniosły podpisane swoje plansze, na które naklejały naklejki jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w różańcu. W czwartek w ostatnim dniu naszej modlitwy różańcowej nagrodzimy słodkościami najbardziej sumienne dzieci, które starały się uczestniczyć w naszych nabożeństwach różańcowych.
  5. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą modlitwę wypominkową zaczniemy odmawiać od Dnia Zadusznego, tj. od 2 listopada o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym.
  6. Już w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 Listopada. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Święta w tym dniu. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na nasz cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część naszej wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Okazja do Spowiedzi Św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w czwartek od godz. 15.00 do godz. 16.30.
  7. Zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (tzn. stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  8. W tym tyg. przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Z racji tego, że Pierwsza Sobota Miesiąca wypada w Dzień Zaduszny, Msza Święta w Zabłociu oraz odwiedziny chorych będą miały miejsce 9 listopada.
  9. Kancelaria Parafialna (po zmianie czasu) w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  10. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  12. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, w minioną niedzielę przeprowadzono liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. I tak: w Niedzielnej Mszy Świętej uczestniczyło 569 osób (32%), do Komunii Św. przystąpiło 227 osób (40%).
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.