XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018 r.

27 października 2018, godz.2224
  1. Przeżywamy dziś 30 Niedzielę Zwykłą.
  2. Decyzją Stolicy Apostolskiej, w dzisiejszą niedzielę swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi składanymi na tacę, będziemy mogli wesprzeć młode Kościoły na terenach misyjnych. Zbiórka pieniężna będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Uroczystość Wszystkich Świętych, Piątek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
  4. W środę zapraszam bardzo serdecznie na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła. Z racji zmiany czasu na zimowy, różaniec odmówimy o godz. 16.30. Również od jutra Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  5. Bardzo proszę, aby na jutrzejsze nabożeństwo różańcowe dzieci, które uczestniczyły w tegorocznym różańcu, przyniosły podpisane swoje plansze, na które naklejały naklejki jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w różańcu. W środę w ostatnim dniu naszej modlitwy różańcowej nagrodzimy najbardziej sumienne dzieci, które starały się uczestniczyć w naszych nabożeństwach różańcowych.
  6. W ramach prowadzonych badań przez Instytut Statystyki Kościelnej, w minioną niedzielę przeprowadzono liczenie osób uczestniczących w Niedzielnej Mszy Świętej, oraz osób przystępujących do Komunii Świętej. I tak: w Niedzielnej Mszy Świętej uczestniczyło 512 osób (28,68%), do Komunii Św. przystąpiło 224 osób (43,7%).
  7. Kancelaria Parafialna (po zmianie czasu) w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  8. Zbliża się czas naszej pamięci o drogich naszym sercom zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wypisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą modlitwę wypominkową zaczniemy odmawiać od Dnia Zadusznego, tj. od 2 listopada o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym. Modlitwa ta będzie miała miejsce codziennie (oprócz niedzieli) i potrwa do 9 listopada.
  9. Już w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 Listopada. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Święta w tym dniu. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na nasz cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część naszej wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Okazja do Spowiedzi Św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w środę od godz. 15.00 do godz. 16.30.
  10. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi pierwszopiątkowej będzie miała miejsce w piątek od godz. 15.30 do godz. 16.30.
  11. W Sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później odwiedziny chorych.
  12. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  13. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Błądek, zam. Kostomłoty i Agata Brusiło, zam. Paździorno – zapowiedź druga.
  16. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.