XXX Niedziela Zwykła 29.10.2017 r.

28 października 2017, godz.2209

1. Przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Uroczystość Wszystkich Świętych, Czwartek: Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Sobota: Św. Karola Boromeusza.
3. We wtorek zapraszam bardzo serdecznie na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła. Z racji zmiany czasu na zimowy, różaniec odmówimy o godz. 16.30. Również od jutra Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
4. Bardzo proszę, aby na jutrzejsze nabożeństwo różańcowe dzieci, które uczestniczyły w tegorocznym różańcu, przyniosły podpisane swoje plansze, na które naklejały naklejki jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w różańcu. We wtorek w ostatnim dniu naszej modlitwy różańcowej nagrodzimy najbardziej sumienne dzieci, które starały się uczestniczyć w naszych nabożeństwach różańcowych.
5. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w miniony czwartek poświęcili swój czas i siły na uporządkowanie naszego cmentarza parafialnego. Szczególnie podziękowanie, kieruję do mieszkańców Zabłota i Kostomłotów za zorganizowanie ciężkiego sprzętu (przyczep, ładowarki) i za tak gruntowne posprzątanie, wykoszenie i wywiezienie wszystkich śmieci z naszego cmentarza. To podziękowanie kieruję również pod adresem dzieci z naszej szkoły podstawowej, które w tym roku w ramach katechezy szkolnej również włączyły się w sprzątanie naszego cmentarza. Wszystkim niech Pan wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
6. Zbliża się czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą modlitwę wypominkową zaczniemy odmawiać od Dnia Zadusznego tj. od 2 listopada o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym. Modlitwa ta będzie miała miejsce codziennie (oprócz niedzieli) i potrwa do 10 listopada.
7. Już w środę Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 Listopada. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Świętych w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Święta w tym dniu. Po odprawionej tu w naszym kościele parafialnym Mszy Świętej o godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na nasz cmentarz parafialny i tam o godz. 14.30 przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część naszej wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Okazja do Spowiedzi Św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 15.30 do 16.30.
8. Kancelaria Parafialna (po zmianie czasu) będzie czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
9. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi pierwszopiątkowej będzie miała miejsce w piątek od godz. 15.30 do 16.30. W Sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
10. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
11. W miniony piątek miało miejsce ostatnie spotkanie uczestników III edycji kursu komputerowego organizowanego przy współpracy naszej parafii. Spotkanie to zakończyło się egzaminem sprawdzającym nabyte umiejętności uczestników kursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje wytrwałości i mam nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w waszym codziennym życiu i pracy.
12. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
13. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: kim jest imigrant, a kim uchodźca? I kiedy ten ostatni przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem? Czym jest islamizacja i czy rzeczywiście zagraża Europie? Wreszcie, czy są jakieś szacunkowe dane dotyczące liczby osób gotowych przenieść się na Stary Kontynent? Zachęcam do lektury czasopisma.
14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.