XXX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna 23.10.2016 r.

22 października 2016, godz.2356
  1. Przeżywamy 30 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto.
  3. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 9.00 do 10.00 . W sprawach pilnych np. pogrzeb, proszę o kontakt po wieczornych Mszach Świętych.
  5. Już jutro tj. w poniedziałek zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w sali GOK-u po wieczornej Mszy Świętej, czyli około godz. 18.30.
  6. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy za zmarłych. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
  7. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w miniony wtorek poświęcili swój czas i siły na uporządkowanie naszego cmentarza parafialnego. W sposób szczególny podziękowania kieruję wobec Pana Ryszarda Kuczały za odnowienie krzyża cmentarnego który wrócił już na swoje miejsce. Zostało niestety jeszcze trochę pracy związanej z wywiezieniem obciętych gałęzi i krzewów więc znowu w najbliższy wtorek bardzo serdecznie proszę o pomoc w porządkowaniu naszego cmentarza parafialnego. Chętne osoby do sprzątania zapraszam zatem we wtorek na godz. 15.00. Jest też gorąca prośba gdyby ktoś z parafian dysponował ciężkim sprzętem np. przyczepą, ładowarką albo zwykłą taczką to też bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu takiego sprzętu. Spotykamy się przy bramie wejściowej na cmentarz.
  8. W dniu 1 Listopada będzie możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Św. lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  9. W minioną niedzielę miało miejsce liczenie osób praktykujących swoją obecność w świątyni. PODSUMOWANIE: ilość mieszkańców w naszej parafii: 1777 osób, obecność na Niedzielnej Mszy Św.: 594 osoby – co daje 33,42%, ilość osób przystępujących do Komunii Św.: 256 osób – co daje 43,1 %. STATYSTYKA: 1777 – 594 = 1183 osób nie uczęszcza do naszej świątyni na Niedzielną Mszę Świętą.
  10. W przyszłą Niedzielę przeprowadzona będzie przykościelna zbiórka do puszek na Misje oraz na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. W przyszłą sobotę, a raczej w noc z soboty na niedzielę, przechodzimy na czas zimowy tzn. śpimy o godzinę dłużej. Proszę więc zadbać o przesunięcie zegarków na odpowiednią godzinę, aby w niedzielny poranek (szczególnie ci, którzy uczestniczą we Mszy Św. na godz. 8.00) nie zdziwili się, że kościół jest jeszcze zamknięty.
  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: Nowe Życie oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o tym, że Caritas Polska przeznaczyła na pomoc ofiarom wojny w Syrii i Libanie prawie 7 milionów złotych oraz o relacji ze spotkania w Częstochowie w ramach Wielkiej Pokuty. A we wrocławskim dodatku m.in.: o przedłużeniu Roku Miłosierdzia – czyli o obchodach 750 rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz o akceptacji przyjęcia do swojego życia i do swojej rodziny dziecka z zespołem Dawna, które staje się wielkim darem i łaską.
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze.