XXXI Niedziela Zwykła 03.11.2019 r.

2 listopada 2019, godz.2210
  1. Przeżywamy dziś 31 Niedzielę Zwykłą. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Sobota: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto
  3. Trwamy w modlitwie wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy modlić się podczas listopadowych spotkań w naszym kościele. Nasza modlitwa wypominkowa trwa codziennie o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym. Modlitwa ta będzie miała miejsce do dnia 9 listopada, tj. do soboty i na jej zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta w int. wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za naszych zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (tzn. stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
  5. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek miesiąca.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, a na stoliku wyłożony jest najnowszy nr „Nowego Życia”. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  8. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  9. Jeżeli chodzi o rozlicznie prac związanych z położeniem kostki brukowej na naszym cmentarzu, to koszt tej inwestycji wyniósł 32.750 zł. Prawie cała ta kwota została pokryta z naszego funduszu remontowo-budowlanego, zostało jeszcze do zapłaty wykonawcy 3.000 zł. ale myślę, że w najbliższym czasie z naszych składek ta kwota zostanie uregulowana. Natomiast wykonanie nowej bramy wjazdowej i furtki na cmentarz został sfinansowany z funduszu cmentarnego, na który składa się każdorazowo firma, która przeprowadza pogrzeb na naszym cmentarzu. Przy tej okazji chciałbym w sposób szczególny podziękować osobą które były dodatkowo zaangażowane w to dzieło a mianowicie: p. Krzysztofowi Cychowskiemu, p. Dariuszowi Miśkiewiczowi, p. Pawłowi Buda, p. Stanisławowi Gromali.
  10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM poświęcony w tym roku chrześcijanom w Sudanie Południowym, za których szczególnie będziemy się modlić i będziemy mogli wesprzeć przez ofiarę składaną do puszek po Mszach Świętych  przy wyjściu z kościoła.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.