XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018 r.

3 listopada 2018, godz.2245
  1. Przeżywamy dziś 31 Niedzielę Zwykłą, jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto, Sobota: Św. Leona Wielkiego.
  3. Trwamy w modlitwie wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowych spotkań w naszym kościele. Nasza modlitwa wypominkowa trwa codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 16.30. Modlitwa ta będzie miała miejsce do dnia 9 listopada, tj. do piątku i na jej zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta w int. wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasze Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w/g stałego porządku. Bardzo serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 12.00, która została zamówiona przez władze naszej Gminy, a intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za naszą umiłowaną Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przejście na nasz cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikiem, a potem zapraszamy na do Sali w GOK-u na program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z naszych szkół w Kostomłotach.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Błądek, zam. Kostomłoty i Agata Brusiło, zam. Paździorno – zapowiedź trzecia.
  9. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Adela Pirga. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  10. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.