XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2017 r.

4 listopada 2017, godz.2059
  1. Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Rocznica poświęcenia Bazyliki Latereńskiej, Piątek: Św. Leona Wielkiego, Sobota: Św. Marcina z Tours.
  3. Dzisiejsza Niedziela to zarazem Pierwsza Niedziela miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  4. Trwamy w modlitwie wypominkowej za naszych drogich zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowych spotkań w naszym kościele. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Nasza modlitwa wypominkowa trwa codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym. Modlitwa ta będzie miała miejsce do dnia 10 listopada, tj. do piątek i na jej zakończenie zostanie odprawiona Msza Święta w int. wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić nasze Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 12.00, która została zamówiona przez władze naszej gminy, a intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za naszą umiłowaną Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przejście na nasz cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikiem.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc kościołom chrześcijańskich na bliskim wschodzie w Syrii, Iraku, Libanie. Za wszelkie ofiary te duchowe i materialne składam serdeczne Bóg zapałać.
  7. Wichura, która w zeszłą niedzielę przetaczał się przez Polskę nie oszczędziła i naszego kościoła. Zostało zerwanych kilkanaście dachówek na kościele, ale te uszkodzenia zostały już usunięte, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej p. Ryszardowi Kuczale i p. Maciejowi Medyńskiemu.
  8. W imieniu swoim, ale i rodzin dbających o przydrożny krzyż znajdujący się na końcu ul. 1 Maja (koło sklepu Dino), proszę wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na akty wandalizmu polegające na notorycznym niszczeniu i wyrzucaniu stroików umieszczanych przy krzyżu. A osoby które to robią proszę o zaprzestanie tego działania z szacunku dla tego miejsca.
  9. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2018 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  10. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  11. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o Katechizmie Kościoła Katolickiego, który 25 lat temu ukazał się jego odnowiona wersja. Od tamtego czasu rozszedł się w milionowych nakładach. Jest chętnie czytany, bo daje jasne i pewne odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania. O tym, że dobra chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś oraz o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.