XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2016

29 października 2016, godz.2156
  1. Przeżywamy 31 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W dzisiejszą Niedzielę prowadzona jest przykościelna zbiórka do puszek na Misje oraz na Nuncjaturę Apostolską w Polsce – za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapałać.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Uroczystość Wszystkich Świętych, Środa: Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny, Piątek: Św. Karola Bormeusza
  4. Jutro tj. w poniedziałek zapraszam bardzo serdecznie na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe do naszego kościoła. Z racji zmiany czasu na zimowy, różaniec odmówimy o godz. 16.30. Również od jutra Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  5. Bardzo proszę, aby na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe wszystkie dzieci, które uczestniczyły w tegorocznym różańcu, przyniosły podpisane swoje plansze, na które naklejały naklejki jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w różańcu. Jutro tj. w ostatnim dniu naszej modlitwy różańcowej nagrodzimy najbardziej sumienne dzieci, które starały się uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach różańcowych.
  6. Kancelaria Parafialna (po zmianie czasu) w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 15.00 do 16.00.
  7. Zbliża się czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy za zmarłych. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą modlitwę wypominkową zaczniemy odmawiać od Dnia Zadusznego tj. od 2 listopada o godz. 16.30 tu w naszym kościele parafialnym. Modlitwa ta będzie miała miejsce codziennie od poniedziałku do soboty.
  8. Już we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 Listopada. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i 13.00. Informuję, że jest możliwość zamówienia intencji za zmarłych z naszych rodzin w ramach Mszy Świętych zbiorowych. Mszę Święte zbiorowe będą odprawione o godz. 10.00 w Wichrowie i o godz. 13.00 w Kostomłotach. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można zapisywać dziś po Mszach Św. w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą Święta w tym dniu. Po odprawionej tu w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 13.00 przejdziemy indywidualnie na nasz cmentarz parafialny i tam przy grobach naszych bliskich zmarłych będzie miała miejsce dalsza część naszej wspólnej modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Okazja do Spowiedzi Św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00.
  9. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy znowu w miniony wtorek poświęcili swój czas i siły na uporządkowanie naszego cmentarza parafialnego. Szczególnie podziękowanie, w imieniu swoim i Pana Sołtysa Mariana Fity, kieruję do mieszkańców Zabłota i Kostomłotów za zorganizowanie ciężkiego sprzętu (przyczep, ładowarki) i za tak gruntowne posprzątanie i wywiezienie wszystkich śmieci z naszego cmentarza.
  10. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 16.30, potem modlitwa wypominkowa, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela miesiąca a wiec po Mszy Św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: Nowe Życie oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytam m.in.: o wizycie Papieża Franciszka w Szwecji, o tym dlaczego tak trudno rozliczyć się z komunizmem oraz o chrześcijańskim „last minute” czyli o tym, w jaki sposób żegnamy naszych zmarłych. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o katolickim festiwalu filmów, który zachwycił i zaskoczył oraz o młodych ludziach (misjonarzach) z wolontariatu misyjnego Salvator, którzy szykują się do kolejnych wyjazdów misyjnych.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.