XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2016 r.

5 listopada 2016, godz.2126
  1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Czwartek: Św. Leona Wielkiego, Piątek: Św. Marcina z Tours, Sobota: Św. Jozafata
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 15.00 do 16.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
  4. W piątek obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 12.00, która została zamówiona przez władze naszej gminy, a intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za naszą umiłowaną Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz na nasz cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikiem. W tym dniu rozpoczniemy również naszą modlitwę nowennową przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  5. Konferencja Episkopatu Polski (a więc nasi Biskupi) na czas obchodów naszego Narodowego Święta Niepodległości udzielili nam wszystkim dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pokój dla Iraku”. Oprócz zanoszonej w tym dniu modlitwy za naszych prześladowanych braci i siostry, po Mszach Świętych będzie przeprowadzona przykościelna zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.
  7. Trwamy w szczególnym czas naszej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których modlimy się podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą modlitwę wypominkową odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30.
  8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: listopadowy numer Nowego Życia, w którym przeczytamy o fenomenie świętości, a także możemy zapoznać się z sylwetkami kilku świętych i błogosławionych bliskich mieszkańcom Dolnego Śląska. Ponadto o dolnośląskich śladach franciszkańskich męczenników z Peru – o. Michała i o. Zbigniewa. W numerze także o prawach i obowiązkach wiernych świeckich w Kościele, sensowności posiadania stałego spowiednika. A w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie. O tym zakazie przypomina nam nowa instrukcja Kongregacji Nauki Wiary, przeczytamy relacje z pobytu w Aleppo Darka Malejonka oraz o Poczcie Polskiej, która łapie drugi oddech. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o nowo powstałej Teologicznej Akademii Młodych, o III Archidiecezjalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych oraz o dniu, który ma łączyć, a nie dzielić, czyli o przeżywaniu Święta Niepodległości, które będzie miało miejsce 11 listopada.
  10. W zakrystii jest też do kupienia po Mszach Świętych, zarówno dziś jak i w tygodniu, kalendarz ścienny wydany z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich, który został przygotowany przez naszą Archidiecezję. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do kupna tego kalendarza.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.