XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019 r.

9 listopada 2019, godz.2101
  1. Przeżywamy dziś 32 Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza Niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony w tym roku chrześcijanom w Sudanie Południowym, za których szczególnie dzisiaj się modlimy i wspieramy ich przez ofiarę składaną do puszek po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła.
  3. Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), oraz o godz. 12.00. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.00. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przejście na nasz cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar terroru hitlerowskiego, jeńców wojennych i więźniów obozu koncentracyjnego Gross – Rosen zamordowanych w styczniu i lutym 1945 roku. Potem zapraszamy do sali kinowej w GOK-u na program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieczkowie.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Marcina z Tours, Wtorek: Św. Jozafata, Środa: Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Sobota: Rocznica Poświęcenia Katedry Metropolitalnej we Wrocławiu.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”, a na stoliku wyłożony jest listopadowy nr „Nowego Życia”. Zachęcam do lektury tych czasopism. UWAGA – „Gość Niedzielny” zmienił swoją cenę i kosztuje teraz 6 zł.
  7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.