XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

10 listopada 2018, godz.1938
  1. Przeżywamy dziś 32 Niedzielę Zwykłą. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jozafata, Wtorek: Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich, Piątek: Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, Sobota: Św. Elżbiety Węgierskiej
  3. Z racji dzisiejszego Narodowego Święta Niepodległości bardzo serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 12.00, która została zamówiona przez władze naszej Gminy, a intencją tej Mszy Świętej będzie modlitwa za naszą umiłowaną Ojczyznę. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przejście na nasz cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod pomnikiem, a potem zapraszamy na do Sali w GOK-u na program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z naszych szkół w Kostomłotach.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pilne proszę załatwiać po wieczornych Mszach Świętych.
  5. Fundacja DKMS w listopadzie będzie prowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego pod nazwą „Sabina i inni liczą na Twoją pomoc”. W naszej miejscowości możliwość zgłoszenia swojej chęci do bycia potencjalnym dawcą szpiku, będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę tj. 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 12.00 do godz. 17.00. Gorąco zachęcam do włączenia się w tą inicjatywę.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Mieczysław Zelny. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  8. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.