XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2017 r.

11 listopada 2017, godz.2126
  1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Czwartek: Rocznica Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, Piątek: Św. Elżbiety Węgierskiej, Sobota: bł. Karoliny Kózkówny.
  3. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji po Mszach Świętych przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc kościołom chrześcijańskim na bliskim wschodzie w Syrii, Iraku, Libanie. Za wszelkie ofiary te duchowe i materialne składam serdeczne Bóg zapałać.
  4. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2018 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  6. Po Mszach Świętych w zakrystii jest do kupienia kalendarz ścienny na 2018 rok, który został wydany przez naszą Archidiecezję Wrocławską. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do zakupu tego wydania.
  7. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: dlaczego za wiarę najczęściej giną chrześcijanie, a nie na przykład buddyści, hinduiści czy muzułmanie? Oraz o świętym Józefie, który jest ideałem mocnego mężczyzny. Natomiast na stoliku jest wyłożony listopadowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  8. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.