XXXIII Niedziela Zwykła – 13. 11. 2016 r.

12 listopada 2016, godz.2150
  1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, Czwartek: Św. Elżbiety Węgierskiej, Piątek: bł. Karoliny Kózkówny, Sobota: bł. Salomei.
  3. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pokój dla Iraku”. Oprócz zanoszonej w dzisiejszym dniu modlitwy za naszych prześladowanych braci i siostry, po Mszach Świętych prowadzona jest przykościelna zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Za wszystkie złożone ofiary na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Trwamy w modlitwie nowennowej przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą będziemy obchodzić w najbliższą Niedzielę. Nowennę odmawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  5. Jesteśmy nadal w szczególnym czasie pamięci o naszych zmarłych. To już ostanie dni, w których możemy wypełnić tegoroczne kartki wypominkowe, aby wpisać imiona naszych zmarłych, których wspominamy podczas listopadowej modlitwy. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Naszą tegoroczną modlitwę wypominkową zakończymy w tym tygodniu w piątek Mszą Świętą zbiorową o godz. 17.00 którą ofiarujemy za wszystkich naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Serdecznie zapraszam do udziału w tej modlitwie i Mszy Świętej.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 15.00 do 16.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: listopadowy numer Nowego Życia, w którym znajdziemy wiele artykułów dotyczących świętości oraz Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: po 14 latach budowy Świątynia Opatrzności Bożej otwiera swoje podwoje, czy inkwizycja może być powodem do dumy, jakie poglądy mają osoby, które kierują medialnym gigantem jakim jest Facebook. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o obchodach święta patronalnego służby zdrowia, które odbyły się na wrocławskim Ostrowie Tumskim oraz o kończącym się Roku Miłosierdzia, jego owocach i kontynuacji opowiada nasz wrocławski metropolita. Ponadto do aktualnego nr Gościa Niedzielnego dołączony jest bezpłatny kalendarz ścienny z wizerunkami Matki Bożej Częstochowskiej przyozdobionej różnymi sukniami, które mamy okazje oglądać na Jej obrazie. Zapraszam serdecznie do zakupu tej prasy, a ofiary za gazety składamy do skrzynki umieszczonej na stoliku przy gazetach.
  8. Po Mszach Świętych w zakrystii jest też do kupienia kalendarz ścienny wydany z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich, który został przygotowany przez naszą Archidiecezję. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do kupna tego wydania.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.