XXXIII Niedziela Zwykła 19. 11. 2017 r.

18 listopada 2017, godz.2324
  1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Rafała Kalinowskiego, Wtorek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, Środa: Św. Cecylii, Piątek: Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  3. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.
  4. W imieniu komitetu organizacyjnego tegorocznej Uroczystości I Komunii Świętej, zapraszam wszystkich rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku do tego Sakramentu, na spotkanie organizacyjne. Spotkanie to odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 23 listopada, w sali w GOK-u o godz. 18.00.
  5. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2018 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  7. Po Mszach Świętych w zakrystii jest do kupienia kalendarz ścienny na 2018 rok, który został wydany przez naszą Archidiecezję Wrocławską. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do zakupu tego wydania.
  8. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: jak trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół? oraz o tym, że Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska. Natomiast na stoliku jest wyłożony listopadowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.