Zesłanie Ducha Świętego 04. 06. 2017 r.

3 czerwca 2017, godz.2215
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jest to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca.
  2. Również dziś już po raz 10 obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym roku na Polach Wilanowskich przed Świątynią Opatrzności Bożej uczestnicy święta dziękować będą za życie i posługę św. Brata Alberta oraz wszystkie dzieła charytatywne i tworzących je ludzi. My natomiast tu na miejscu możemy wspomóc ich i wszystkie te dzieła, które są prowadzone w kościele polskim swoją modlitwą i swoją ofiarą składaną do puszek po Mszach Świętych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Sobota: Św. Bogumiła.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. W przyszłą sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30. Po Mszy Św. tradycyjne odwiedziny naszych chorych.
  7. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  8. Ks. Proboszcz ze Świdnicy Polskiej zaprasza na Festyn do Siemidrożyc, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 10 czerwca o godz. 16.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed wejściem do kościoła.
  9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest czerwcowy nr Nowego Życia, który prawie w całości poświęcony jest ziemi danej człowiekowi przez Boga. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy?, kim są?, i z jakich krajów pochodzą?, oraz o wydarzeniach, które będą miały miejsce 6 czerwca w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach i dlaczego są one tak ważne dla Polski i świata. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o 15 nowo wyświęconych kapłanach dla naszej Archidiecezji, oraz o obchodach 50 – lecia wspólnoty charyzmatycznej Odnowy w Duchy Świętym.
  10. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną bezpośrednio na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach za poświęcony czas i zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  11. Chciałbym poinformować, że został przygotowany projekt na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym, tym samym udało nam się pozyskać dotację od naszej Gminy w wysokości 10 tys. zł. na przeprowadzenie tych prac. Całość inwestycji to kwota 25 tys. zł. Zwracam się więc z ogromną prośbą do wszystkich parafian, gdyby ktoś chciał zostać jednym z fundatorów tego projektu, to bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną. Prace konserwatorskie ruszą najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu i zakończą się w okresie wakacyjnym, tak abyśmy mogli wraz z Ks. Biskupem uroczyście poświęcić odrestaurowany krzyż na naszym wrześniowym odpuście parafialnym, który będzie połączony z wizytacją kanoniczną odbywającą się co 5 lat w każdej z parafii naszej archidiecezji. Jednocześnie tym którzy już złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża serdecznie dziękuję.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Liberek zam. Środa Śląska i Magdalena Dziuba zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  13. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  14. Ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza parafialnego w Kostomłotach. Bardzo proszę, aby nie wyrzucać śmieci (pozostałości starych pomników, wieńców, itp.) w tym miejscu, gdzie jeszcze do niedawna stał betonowy śmietnik. Niestety zdarza się też, że śmieci są wyrzucane lub pozostawiane koło ogrodzenia okalającego nasz cmentarz. Proszę mieć świadomość, że to wszystko i tak trzeba będzie wcześniej czy później usunąć i to za nasze parafialne pieniądze. Zwracam się więc do tych osób, które zapewne nieświadomie lub bez złych intencji to zrobiły, aby posprzątały po sobie te śmieci. Bardzo proszę i uczulam, abyśmy sami zwracali uwagę na to, jak i gdzie wyrzucamy nasze śmieci z cmentarza albo jak to robią nasi sąsiedzi lub znajomi. Jest to w szeroko pojętnym naszym dobrym i kulturalnym interesie.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.