5 Niedziela Wielkanocna 28. 04. 2024 r.

27 kwietnia 2024, godz.2235
  1. Przypowieść o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. Dzisiejsza – ostatnia Niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży – bo przecież dni coraz cieplejsze (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Katarzyny ze Sieny, Środa: Św. Józefa Rzemieślnika, Czwartek: Św. Atanazego Wielkiego, Sobota: Św. Floriana.
  4. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc maryjny – maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  5. W czwartek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, o godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Podczas Eucharystii o godz. 12.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą Uroczystość nie obowiązuje nas w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Nie zapominajmy również, że jest to nasze Święto Narodowe – Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie wyjątkowo w czwartek od godz.17.00 do godz. 18.00. Natomiast Mszę Świętą zbiorową za naszych drogich zmarłych odprawimy w sobotę 4 maja o godz. 18.00.
  8. W sobotę Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o godz. 9.00, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  9. W przyszłą Niedzielę wypada pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam serdecznie Wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.00, a potem zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W poniedziałek oraz w środę zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej. Próby odbędą się o godz.18.30 w naszym kościele parafialnym.
  11. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.