Najnowszy nr Nowego Życia…

26 kwietnia 2024, godz.2045
nz052024

Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest tematowi dobiegającego końca etapu presynodalnego w naszym lokalnym Kościele. Z tej okazji publikujemy wywiad z bp. Maciejem Małygą i Adrianą Kwiatkowską z sekretariatu synodu, w którym uczciwie mówią o celach, sukcesach oraz wyzwaniach jaki niósł ze sobą etap przygotowawczy synodu. Członkowie Wspólnoty DAR opowiadają o swoich doświadczeniach z etapu presynodalnego, o obawach i nadziejach, które im towarzyszą.

Od maja w ramach tematu numeru na naszych łamach gościć będą siostry Wanke: Maria i Małgorzata, które choć bliźniaczo podobne, często postrzegają Kościół i świat z całkiem różnych perspektyw.

Publikujemy również dwa wspomnienia o nietuzinkowych kapłanach, którzy odeszli w ostatnim czasie. Ksiądz Mariusz Rosik, jako drugi biblista, a także wieloletni sekretarz, wspomina abp. Mariana Gołębiewskiego, zaś w cyklu dolnośląscy kapłani Paweł Trawka przypomina sylwetkę ks. prof. Wiesława Wenza.

Przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego publikujemy tekst prof. Anny Pacześniak, który tłumaczy, jaka rolę odgrywa Europarlament. Czas wiosny, który sprzyja wędrówkom, jest okazję do przypomnienia o barokowej perle, jaką jest opactwo w Lubiążu – opisane przez Pawła Skrzywanka w pierwszej części cyklu.